Perlička

Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy “Perlička”, které proběhne 30. prosince 2013 v 17.00 v galerii Procházka pod skutečností.

Název výstavy: Perlička
Vystavující:
Marián Cintorín
Výstava potrvá od 30. 12. 2013 do 28. 2. 2014

Marián Cintorín je výtvarným umělcem v pohybu. Nemá stálé zázemí, nelze jej navštívit v ateliéru, nelze jej regionálně zařadit. Je umělcem využívající širokou škálu současně dostupných medií. V Ústí nad Labem jsme měli možnost poznat jeho tvorbu např. prostřednictvím příspěvku do studentského časopisu FLO~ Fakulty umění a designu UJEP.

Projekt Perlička je vzpomínkovým vyprávěním ženy, která se narodila v dobách první republiky, zažila 2. světovou válku, byla nucena se vystěhovat z místa, které podlehlo těžbě hnědého uhlí, dobu normalizace prožila v malém městě ve čtvrti obývané, dnes populárně označovanými, “sociálně slabšími” a podzim života pak v bouřlivých devadesátkách a stagnující první dekádě nového milénia. Během této doby se mimo jiné musela vyrovant s několika tragickými osobními událostmi. Její vyprávění se však soustřeďuje na několik málo všedních situací, které se na takto silně exponovaném společensko-politickém pozadí může jevit banálně, avšak poukazuje na skutečně důležité stránky lidského života – cit pro realitu, smysl pro humor, lehkost bytí, upřímnost a lásku k životu.

→ tisková zpráva

perlicka__poster